Aktuality


VESELÍ ROBOTI

přidáno: 22. 2. 2021 4:13, autor: Tereza Valošková

Milí rodiče,  v týdnu od 22.2. do 26.2. máme ve školce téma "Veselí roboti". Původně jsme měli v plánu udělat společnou akci s tvořením robotů v MŠ. Bohužel nám to situace nedovoluje. Pokud však máte chuť, můžete společně se svými dětmi vytvořit "Veselého robota" doma a do MŠ nám jej přinést. Na Vaše krásné roboty se moc těšíme.

Uzavření MŠ

přidáno: 20. 12. 2020 1:34, autor: Tereza Valošková   [ Aktualizováno 20. 12. 2020 13:28 uživatelem Miroslava Coufalíková ]

Z důvodu karantény dětí a personálu je MŠ Polouvsí 21.-23.12.2020 uzavřena. Děti, které od 14. - 18. 12. nenavštěvovaly MŠ (tudíž nejsou v karanténě), mohou po domluvě s vedoucí uč. p. Valoškovou navštěvovat MŠ Jeseník nad Odrou.

Doporučení rodičům

přidáno: 19. 10. 2020 12:09, autor: Miroslava Coufalíková

Vážení rodiče,

mateřská škola, jak víte, funguje v normálním režimu. Pracujeme neomezeně ve všech třídách. Doposud jsme se nemuseli vyrovnávat se situací, kdy by někdo z personálu, či dítě onemocnělo nemocí Covid-19. Je zřejmé, že i nás to při obrovském nárůstu případů může potkat.

Na dny 26. a 27. října vyhlásil ministr školství p. Plaga tzv. covidové prázdniny, které po spojení s podzimními prázdninami uzavírají provoz škol na celý týden. (Počítáme-li i víkendy, půjde o 9 dnů přerušení sociálních kontaktů)

Mateřské školy (ani ta naše) nebudou provoz přerušovat. Provoz bude na obou pracovištích.

V čem jsme se ale shodli se zřizovatelem, je to, že provoz mateřské školy by měl být v této době (tedy 26. – 30.10) primárně určen pro děti zaměstnaných rodičů.

 Vzhledem k tomu, že všechna opatření z per ministrů zdravotnictví a školství směřují k omezování sociálních kontaktů, můžeme nemalou měrou přispět k vypořádání se s touto situací.

Maminky pečující o druhé dítě na rodičovské dovolené tedy prosím o respektování doporučení zřizovatele, s nímž se vedení mateřské školy ztotožňuje.

Prosím tedy rodiče, aby do připravených archů vyplnili docházku svých dětí v týdnu 26.-30.10., aby bylo možné objednat potřebné množství potravin.

 Velmi děkuji za pochopení a pomoc při zvládání nelehké situace.                                   Mgr. Miroslava Coufalíková, ředitelka školy

ROUŠKY

přidáno: 9. 9. 2020 13:25, autor: Miroslava Coufalíková

Vzhledem ke zhoršené epidemiologické situaci platí od 10. 9. 2020 povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách budov. Žádáme zák. zástupce o nasazení roušek před vstupem do MŠ. Děkujeme za pochopení. Mgr. M. Coufalíková

Zvýšení stravného

přidáno: 5. 6. 2020 6:44, autor: Tereza Valošková

Z důvodu zdražování potravin a energií se bude zvyšovat stravné od 1. července.

Polodenní  29,-Kč

Celodenní  36,-Kč

Celodenní školáci 39,-Kč

Květen je tady...

přidáno: 29. 4. 2020 4:34, autor: Tereza Valošková   [ aktualizováno 29. 4. 2020 4:37 ]

Milí rodiče a milé děti,
opět Vás zdravíme a nabízíme trochu nápadů pro nadcházející květnové dny. V přílohách naleznete omalovánku čarodějnice, pracovní list s počítáním květin a nápady k tvoření. Pokud něco hezkého vytvoříte, postavíte, nakreslíte, namalujete, vymodelujete... můžete zaslat fotky (t.valoskova@zsamsjeseniknadodrou.cz), které rády zveřejníme v naší fotogalerii.
Sluníčkové dny přejí paní učitelky Tereza a Anička

Veselé Velikonoce

přidáno: 7. 4. 2020 2:44, autor: Tereza Valošková   [ aktualizováno 7. 4. 2020 2:48 ]

Milí rodiče a milé děti, blíží se Velikonoce. Určitě se většina z Vás připravuje na tyto svátky jara. Někteří krášlí domov květinami, lepí do oken obrázky, jiní malují kraslice. Možná budete s dětmi péct beránka, plést tatar...Pochlubte se fotkou ze společných příprav na Velikonoce, nebo samotných Velikonoc. Na Vaše fotky se moc těšíme (t.valoskova@zsamsjeseniknadodrou.cz). Po Velikonocích je naleznete v naší fotogalerii.

Krásné svátky jara Vám přejí paní učitelky Tereza a Anička

Něco pro rodiče:-)

přidáno: 5. 4. 2020 13:37, autor: Miroslava Coufalíková

Milí rodiče,

ocitáme se v nelehké situaci, ale ze všeho špatného může vyplynout i něco dobrého. Tím nejlepším pro Vás a Vaše děti je jedinečná příležitost vrátit se ke kořenům,  k podstatě rodiny a jejího významu pro rozvoj dítěte. Máte možnost trávit s dětmi více času, povídat si, sdílet, pozorovat drobné každodenní pokroky dítěte, které obvykle ani nemáte možnost postřehnout, a radovat se z nich. Máte doma děti v předškolním věku, není tedy nutné (ani vhodné) je cíleně učit, není prospěšné je zatěžovat „školskými úkoly“ (například předkládáním pracovních listů).

Dětem i sobě můžete prospět, když se budete inspirovat následujícími doporučeními, která nabízíme:

 věnujte čas cíleně dětem, povídejte si, vyprávějte;

 podporujte děti v samostatnosti (péče o sebe – oblékání, hygiena…);

 zapojujte děti do běžných domácích činností (úklid, vaření, péče o blízké, o květiny, o zvířata…);

 dbejte na pravidelný režim;

 podporujte rodinné rituály spojené s denními činnostmi i významnými událostmi (rituály před spaním, vítání

a loučení, oslava tradic a výročí…);

 zapojte se aktivně do hry dítěte (stavebnice, skládanky, hry „na něco“…);

 s dětmi čtěte každý den, o přečteném si povídejte, pokládejte dětem k přečtenému otázky;

 společně zpívejte, kreslete, malujte, modelujte, hýbejte se, hrajte společenské hry;

 využijte získaný čas pro činnosti s dětmi, které jindy odkládáte, nestíháte (logopedická cvičení, sebeobslužné

činnosti, pohybové aktivity…);

 povídejte si s dětmi i o současné situaci, děti se potřebují orientovat v tom, co se kolem nich děje, když se samy ptají, komentují, poskytněte jim přiměřené informace, je to pro ně důležité.

Kreativitě se meze nekladou. Dětství je krátké, jedinečné a neopakovatelné. Využijme nabízené příležitosti k tomu, abychom si uvědomili, co je pro nás důležité. Naše děti si to rozhodně zaslouží, a to nejen v době nouzového stavu. Díky Vám všem.                                                                                                                     Mgr. Hana Splavcová, NPI ČR

Zdroje a materiály       

Weby pro učitele i rodiče o předškolním vzdělávání:

• www.predskolaci.cz

• www.detsky-web.cz

• www.hrajeme-si.cz

Výtvarné a tvořivé činnosti:

• krokotak.com

• www.tvorivedeti.cz

• www.sikovny-cvrcek.cz

• www.napadyproanicku.cz/tvoreni-s-detmi/celorocne

Jsme v tom spolu...

přidáno: 1. 4. 2020 10:27, autor: Tereza Valošková   [ aktualizováno 1. 4. 2020 10:37 ]

Milí rodiče, chtěly bychom být s Vámi i v těchto nepříznivých dnech.
Děti tuto atmosféru také vnímají. Svým dětem budete nejvíce nápomocni, pokud budete sami v pořádku. Děti budou klidné, pokud i Vy budete klidní. Udělejte si čas na věci, které Vám pomohou uvolnit se a cítit se lépe. Určitě společně hrajete společenské hry, čtete si pohádky, skládáte puzzle, stavíte z kostek, lega nebo jiných stavebnic. Najděte si také prostor na rozehrání námětových her – děti Vám mohou pomoci v kuchyni, v dílně, na zahradě... a rázem máte hru „na kuchaře“, „na maminku“, „na zahradníka“, „na opraváře“... To vše je  důležité pro jejich přirozený vývoj a rozvoj všech potřebných kompetencí. Nezapomínejte na pohyb, nejlépe na čerstvém vzduchu. Na zahradě si můžete vytvořit překážkovou dráhu - přeskoč, přelez, oběhni... Vyjděte si do lesa - stavějte domečky pro skřítky, házejte klacíkem, hledejte první květiny...

Protože je jaro a začínají kvést květiny a stromy, přinášíme v přiložených souborech malou ukázku toho, co by se děti učily s paní učitelkou ve školce. Snad Vám poslouží jako malá inspirace k domácím hrátkám a tvoření.

A pozdravujte Vaše - Naše děti :-)

paní učitelky Tereza a Anička

Informace k uzavření mateřské školy

přidáno: 17. 3. 2020 11:20, autor: Miroslava Coufalíková   [ aktualizováno 17. 3. 2020 11:25 ]

Po domluvě se zřizovatelem z důvodu preventivních opatření výskytu koronaviru bude v Mateřské škole v Jeseníku nad Odrou a Polouvsí  od 13. 3. 2020  přerušen provoz až do odvolání.

Žádáme rodiče, aby sledovali webové stránky školy, kde budou postupně zveřejňovány další informace.

Žádost o ošetřovné si můžete vyzvednout 13. 3. 2020 od 8 – 15:30 h  ve své MŠ, 

dále pak po osobní domluvě u vedoucí učitelky tel.: 739669858.


1-10 of 37